Masaż głęboki
- na co pomaga?

- Przywraca prawidłowy stan głębokich warstw mięśni i tkanek łącznych - Łagodzi przewlekłe stany napięciowe mięśni - Niweluje wady postawy - Uśmierza przewlekłe bóle kręgosłupa i stawów - Usuwa ograniczenia ruchomości - Pomaga w usuwaniu tkanki bliznowatej

Kiedy zdecydować
się na terapię?

Technika masażu głębokiego jest wskazana w sytuacji, kiedy odczuwamy przewlekły ból oraz sztywność danej części ciała. Spędzając większość czasu w pozycji siedzącej narażamy się na długotrwałe napięcia mięśniowe pleców lub kręgosłupa - w ich uśmierzeniu może pomóc masaż głęboki. Ta technika jest także wskazana w momencie, kiedy organizm narażony jest na wielokrotne obciążenia, wskutek których odczuwamy sztywność, ból oraz kiedy dochodzi do problemów z krążeniem płynów.

Jak wygląda
przebieg terapii?

Do masażu głębokiegofizjoterapeuta używa głównie palców, kostek palców, pięści, a w niektórych sytuacjach - także łokcia czy przedramienia. Zazwyczaj przy masażu głębokim korzysta się z metody zintegrowanej,bazując na meridianach mięśniowo-powięziowych. Pomasażu głębokim może wystąpić reakcja pozabiegowa, a przez kilka dni po masażu ciało wciąż może czuć pewną wrażliwość w miejscu, gdzie dokonywany był masaż.